GRAMATYKA FRANCUSKA MP3 - Języka francuskiego...

Język francuski - GRAMATYKA

Czy wiesz, że jedną z cech charakterystycznych gramatyki języka francuskiego w porównaniu z innymi językami współczesnymi jest różnorodność czasów i trybów?
Wyobraź sobie, że w trybie orzekającym istnieje osiem czasów, ale dwa z nich nie są używane w mowie: passé simple (czas przeszły prosty) i passé antérieur (czas przeszły złożony). Występują one tylko i wyłącznie w narracji literackiej.

Tak samo nie wszystkie formy czasów w innych trybach używane są w języku mówionym, np. subjonctif imparfait (tryb łączny czasu przeszłego niedokonanego) i subjonctif plus-que-parfait (tryb łączny czasu pozaprzeszłego), czy wreszcie druga forma trybu warunkowego.

Cechą wyróżniającą język francuski jest też zjawisko nieodróżniania w mowie wielu form gramatycznych, które występują w piśmie (np. większość wyróżników liczby mnogiej rzeczowników i czasowników, większość form rodzaju żeńskiego w odmianie czasowników).

Jeśli chcesz poznać szczegóły gramatyki francuskiej oraz:

- znaleźć przystępnie objaśnione reguły gramatyczne języka francuskiego,
- znaleźć liczne przykłady ich zastosowania,
- posłuchać profesjonalnych francuskich lektorów z tłumaczeniami,
- posłuchać 142 minut nagrań po polsku i francusku - tylko native speakerzy
- znaleźć liczne przykłady i zdania przetłumaczone na język polski
- poznać 20 rozdziałów, ćwiczeń gramatycznych z odpowiedziami oraz znaleźć dodatkowe zadania w dołączonym podręczniku...


to koniecznie sięgnij po profesjonalny audio kurs:
Kurs Francuski Gramatyka (mp3)

Francuski Gramatyka (audio MP3 + podręcznik) to: praktyczne lekcje gramatyki francuskiej z przykładami, ćwiczeniami i kluczem odpowiedzi.

Francuski Gramatyka to rozbudowany kurs do samodzielnej nauki dla osób początkujących i średnio zaawansowanych. Kurs audio przystępnie objaśnia wszystkie najważniejsze zagadnienia, m.in. rodzajniki, zaimki, odmianę czasowników regularnych i nieregularnych, czasy przyszłe i przeszłe, tryb warunkowy i inne.

Zaletą tego kursu na mp3 są wytłumaczone w prosty sposób reguły oraz liczne przykłady. Dzięki praktycznym ćwiczeniom zrozumiesz i trwale opanujesz zasady rządzące francuską gramatyką. Całość nagrana przez profesjonalnych lektorów - Francuzka i polski aktor - gwarantują najwyższą jakość i poprawność językową, którą możesz słuchać na dowolnym odtwarzaczu Mp3 lub nagrac na płytę CD

Spróbuj - efekty Cię zaskoczą! - Pobierz - Francuski Gramatyka (mp3)

Kurs francuski gramatyka - obejmuje aż 20 lekcji (147 minut nagrań), a podręcznik (64 strony) w formie ebooka - pdf zawiera pełne teksty wszystkich reguł wraz z przykładami i tłumaczeniami, odpowiedzi do ćwiczeń oraz dodatkowe zadania.


Spis treści:
Lekcja 1 - Alfabet
Lekcja 2 - Zasady czytania
Lekcja 3 - Zaimki osobowe
Lekcja 4 - Rodzajnik
Lekcja 5 - Rzeczownik
Lekcja 6 - Przymiotnik
Lekcja 7 - Liczebniki główne
Lekcja 8 - Liczebniki porządkowe
Lekcja 9 - Tworzenie pytań
Lekcja 10 - Zaimki przymiotne dzierżawcze
Lekcja 11 - Zaimki przymiotne wskazujące
Lekcja 12 - Czasowniki etre i avoir
Lekcja 13 - Czasowniki regularne
Lekcja 14 - Czasowniki nieregularne
Lekcja 15 - Czasowniki zwrotne
Lekcja 16 - Czas przeszły le passe compose
Lekcja 17 - Czas przeszły I'imparfait
Lekcja 18 - Czas przyszły le futur proche
Lekcja 19 - Czas przyszły le futur simple
Lekcja 20 - Tryb warunkowy le conditionnel present

---------------------------------------------------------------

Posłuchaj fragmentu kursu Mp3 - Francuski Gramatyka na Mp3Linki:
Niemiecki Gramatyka (mp3) Pobierz pełną wersję kursu. - download

--------------------------------------------------------------------------------------------------

2 komentarze:

Przemysław Tolewski pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
Przemysław Tolewski pisze...

Gramatyka języka francuskiego nie jest wbrew pozorom taka ciężka. Ja ją dobrze zrozumiałem chodząc na kurs języka francuskiego do https://lincoln.edu.pl/warszawa/jezyk-francuski i bez problemu udało mi się przebrnąć przez ten etap. oczywiście najlepiej uczyć się tego języka jeśli naprawdę chcemy się go nauczyć.

Prześlij komentarz

Francuski na Mp3 (Dla początkujacych)


Posłuchaj Online - fragmentu kursu języka francuskiego od wyd. Edgard Pobierz pełna wersję
Portal Francuski Mp3 to nie tylko nauka słówek francuskich oraz angielskie rozmówki (konwersacje)W serwisie znajdziesz również kursy dla początkujących, średnio-zaawansowanych i zaawansowanych o różnej tematyce np: Francuski Kurs podstawowy (Mp3) - Francuski kurs na wakacje, Język francuski w podróży - Rozmówki francuskie - Gramatyka francuska - Francuski w pracy oraz niezbędne zwroty i wyrażenia. Znajdziesz tutaj również ebooki (pdf) materiały do matury, lekcje i korepetycje z języka francuskiego oraz wiele wiele innych.